archiwum

Wczoraj do kartuskiej komendy trafił bezdomny 55-latek, który został zatrzymany do wytrzeźwienia przez Strażników Miejskich. Okazało się że mężczyzna ma przy sobie około 4900 zł, a dzień wcześniej w Kartuzach z niezamkniętego samochodu ktoś ukradł pieniądze w kwocie 5000 zł. Policjanci zebrali materiały dowodowe pozwalające na przedstawienie 55-latkowi zarzutu kradzieży. Za ten czyn mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę wieczorem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach otrzymał zgłoszenie o kradzieży pieniędzy w kwocie 5000 zł. Policjanci przesłuchali zgłaszającą 43-latkę, która oznajmiła, że w Kartuzach w bankomacie wypłaciła pieniądze i wrzuciła je do samochodu, a następnie nie zamykając pojazdu oddaliła się. Mundurowi natychmiast zajęli się sprawą, sprawdzali czy w danym rejonie są monitoringi oraz zbierali inne materiały mogące znaleźć sprawcę kradzieży.

Wczoraj rano do komendy przyjechali Strażnicy Miejscy, którzy przywieźli dwóch bezdomnych mężczyzn do wytrzeźwienia. Podczas przeszukania osób mundurowi przy jednym z zatrzymanych znaleźli pieniądze w kwocie około 4900 zł. Zebrane materiały pozwalały na przedstawienie 55-latkowi zarzutu kradzieży. Mundurowi natychmiast przesłuchali mężczyznę, który przyznał się do kradzieży pieniędzy. Za ten czyn grozi jemu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię