Zaczepka mężczyzny na ulicy Pakości, pow. inowrocławski, zakończyła się jego dotkliwym pobiciem. Ranny mężczyzna trafił do szpitala. Przestępstwo ujawnili policjanci i zatrzymali sprawcę, który decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Pakoscy policjanci ostatnie dwa tygodnie zajmowali się intensywnie dotkliwym pobiciem, do jakiego doszło w Pakości, pow. inowrocławski. To mundurowi z miejscowego komisariatu uzyskali informację o przestępstwie i dowiedli tego, że 10 lipca doszło na ulicy do przemocy z użyciem kija baseballowego.

Z zebranych przez policjantów dowodów wynika, że grupa osób zaczepiła przypadkowego przechodnia. Jeden z mężczyzn, który miał przy sobie kij baseballowy bez powodu uderzył go w głowę. Obrażenia u pobitego były bardzo dotkliwe i skutkowały leczeniem w szpitalu.

Policjanci, działając przy wykryciu sprawy, zabezpieczyli nagrania monitoringu z różnych miejsc. Tym tropem zrekonstruowali wydarzenia i pracowali nad ustaleniem sprawcy. W ubiegłym tygodniu uzyskali informację, kto był zamieszany w pobicie mężczyzny. Przełom nastąpił w minioną środę (21.07.21). Tego dnia zatrzymali 19-letniego mieszkańca Pakości. Policyjne działania skutkowały również zabezpieczeniem kija baseballowego użytego do przestępstwa.

W piątek (23.07.21) zatrzymany wraz z aktami sprawy trafił do oskarżyciela, gdzie usłyszał zarzut pobicia. Wniosek policji i prokuratora o tymczasowe aresztowanie, sąd rozpatrzył pozytywnie. 19-letni podejrzany trafił za kraty na 3 miesiące. Grozi mu kara więzienia do 5 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię