Nawet trzy lata w więzieniu może spędzić mieszkaniec Unisławia, który bestialsko znęcał się nad psem. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj, niestety zwierzę było w tak złym stanie, że weterynarz musiał je uśpić.

Informację o tym, że jeden z mieszkańców Unisławia (woj. kujawsko-pomorskie) może przetrzymywać psa w fatalnych warunkach, funkcjonariusze otrzymali wczoraj. Na miejsce wysłano patrol policji, który potwierdził zgłoszenie.

W budzie stojącej na terenie jednej z posesji odnaleziono wychudzonego i wycieńczonego psa. Zwierzę leżało we własnych odchodach i zupełnie nie reagowało na bodźce zewnętrzne, ponadto miało liczne otarcia. Wezwany na miejsce weterynarz zbadał psa. Niestety jego stan był tak zły, że konieczne okazało się jego uśpienie.

W toku prowadzonych czynności wyszło na jaw, że właściciel psa od dłuższego czasu znęcał się nad zwierzęciem. W upalne dni zamykał je w budzie. Mężczyzna przyznał się też do bicia i głodzenia zwierzęcia. Za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi mu kara do 3 lat więzienia.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię