Najbliższe trzy miesiące 55-latek zatrzymany przez policjantów z Węgorzewa spędzi w areszcie śledczym. Decyzję o tymczasowym aresztowaniu wydał sąd. Według zeznań żony i pozostałych domowników mężczyzna od pięciu miesięcy znęcał się nad kobietą fizycznie i psychicznie oraz kierował wobec niej groźby pozbawienia życia przy użyciu noża. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (16.05.2022r.) oficer dyżurny węgorzewskiej policji został poinformowany o awanturze domowej w jednym z mieszkań na terenie Węgorzewa. Przerażona kobieta wezwała na pomoc policjantów, którzy zatrzymali agresywnego 55-latka. W trakcie czynności policjanci ustalili, że pijany mężczyzna groził jej trzymając w ręku nóż, wyzywał słowami wulgarnymi oraz uderzył w głowę. Zatrzymany miał w organizmie ponad półtora promila alkoholu. Funkcjonariuszom tłumaczył, że żona to wszystko wymyśliła, a on jest niewinny.

Na podstawie zgromadzonego materiału, sąd zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu. Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię