Foto: archiwum

70-letnia kierowniczka jednej z aptek na terenie powiatu sandomierskiego nielegalnie wzbogaciła się o ponad 1,5 mln złotych poprzez składanie nieprawdziwych sprawozdań do NFZ. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wspólnie z pracownikami Narodowego Funduszu Zdrowia Oddział w Kielcach oraz funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach.

Jak wynika z ustaleń policjantów, wszystko rozpoczęło się w styczniu 2012 roku na terenie powiatu sandomierskiego. 70-letnia kierownik apteki w sprawozdaniach do Narodowego Funduszu Zdrowia wykazywała większą ilość sprzedanych leków refundacyjnych, niż w rzeczywistości zakupionych. W ten sposób nielegalnie wzbogaciła się ona o ponad 1,5 mln zł.

Wczoraj policjanci wraz z pracownikami kieleckiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach zabezpieczyli dokumentację oraz komputery znajdujące się w aptece, za pomocą których najprawdopodobniej dokonywano transakcji sprzedaży leków, których w rzeczywistości nie było.

Na miejscu wczoraj funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli oprócz komputerów m.in. 26 tysięcy recept na leki refundowane zrealizowane w aptece. Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Źródło: Świętokrzyska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię