Policyjni wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o pobicie pracownika baru z kebabem – obywatela Ukrainy. Pokrzywdzony z urazem głowy i ręki trafił do szpitala. Zatrzymani to mieszkańcy województwa Pomorskiego w wieku 21-28 lat. Dzisiaj usłyszą zarzuty. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W nocy z wtorku na środę dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku otrzymał zgłoszenie o pobiciu mężczyzny pod jednym z barów z kebabem na Śródmieściu. Na miejsce natychmiast przyjechali policyjni wywiadowcy i zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 21-28 lat. Sprawcy pobili pracownika lokalu – obywatela Ukrainy, a następnie wybili szybę w tym barze. Policjanci od razu wezwali pogotowie ratunkowe, które przewiozło pokrzywdzonego do szpitala. Mężczyzna doznał urazu głowy i ręki.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Cała trójka była pod wpływem alkoholu. Alkomat wykazał u każdego z nich ok 1 promila w wydychanym powietrzu. Wczoraj policjanci z Komisariatu na Śródmieściu przesłuchali pokrzywdzonego i właściciela lokalu, sprawdzili nagrania z monitoringu i rozpytali świadków zdarzenia. Dzisiaj przesłuchani zostaną zatrzymani. Policjanci cały czas wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia oraz motyw działania sprawców.

Za pobicie grozi kara do 3 lat więzienia. Sprawcy odpowiedzą również za uszkodzenie szyby.

Źródło: pomorska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię