Najprawdopodobniej nieuwaga i zlekceważenie warunków atmosferycznych przyczyniły się do wypadku drogowego w miejscowości Leśniewo w gminie Srokowo. Samochód osobowy prowadzony przez 20–latka na zakręcie wypadł z drogi i wjechał do przydrożnego rowu. Kierujący z podejrzeniem złamania kręgosłupa trafił do Szpitala.

Jesień to czas, w którym pojawia się wiele czynników mających wpływ na pogorszenie warunków jazdy. Wcześniej zapadający zmrok, pojawiające się mgły, opady deszczu w połączeniu ze spadającymi liśćmi z drzew powodują, że jezdnia staje się bardzo śliska. Niebezpieczne może okazać się nawet słońce, które jesienią często oślepia kierowców, gdyż świeci nisko nad horyzontem. Ta zmienność aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu, niestety wielu kierowców o tym zapomina.

Wczoraj o godz. 16.00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony przez dyspozytora Wojewódzkiego Centrum Powiadomień Ratunkowych o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Leśniewo w gminie Srokowo. Na miejsce natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący audi 20-letni mieszkaniec gminy Barciany na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.

Mężczyzna z podejrzeniem złamania kręgosłupa został przewieziony przez zespół ratownictwa medycznego do Szpitala Powiatowego w Giżycku. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 20-latka wykazało, że był trzeźwy.

Źródło: Warmińsko-Mazurska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię