czwartek, 17 kwietnia 2025 07:29

Na zwolnieniu warunkowym próbował włamać się do sklepu. Poznali go po charakterystycznej ortezie

Policjanci z Wodzisławia Śląskiego ustalili i zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie włamania do jednego ze sklepów na terenie miasta. Sprawca przebywał na warunkowym zwolnieniu z zakładu karnego, gdzie odbywał wyrok za rozbój, kradzieże z włamaniem oraz zniszczenie mienia. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.
Na zwolnieniu warunkowym próbował włamać się do sklepu. Poznali go po charakterystycznej ortezie

6 kwietnia około 5 rano wodzisławscy policjanci otrzymali zgłoszenie o usiłowaniu włamania do jednego ze sklepów przy ulicy Chrobrego w Wodzisławiu Śląskim. Mundurowi ustalili, że sprawcą miał być młody mężczyzna, noszący na nodze ortezę stabilizującą staw skokowy. Mężczyzna ten przy użyciu młotka wybił szyby w drzwiach wejściowych oraz w szklanej ścianie bocznej. Nie udało mu się jednak wejść do środka. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu. Właściciel wstępnie oszacował straty na 15 tysięcy złotych. Policjanci służby patrolowej szybko odnaleźli i zatrzymali sprawcę tego przestępstwa.

30-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, działając w warunkach powrotu do przestępstwa i w czasie warunkowego zwolnienia z odbywania kary pozbawienia wolności, za wcześniejsze przestępstwa rozboju, kradzieży z włamaniem i zniszczenia mienia. Mężczyzna od 2018 roku przebywał w więzieniu, został warunkowo zwolniony w maju 2024 roku, jednak jak się okazało, postanowił nie skorzystać z danej mu szansy. Śledczy i prokurator skierowali do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim tymczasowo aresztował go na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi teraz wieloletni pobyt w więzieniu.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Anka 12.04.2025 21:32
haha co za głąb!