Śledztwo prowadził Zarząd w Krakowie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków-Śródmieście Wschód. Sprawa dotyczy czterech osób: Michała J., Patrycji W., Roberta W. i Jacka G. – wszyscy usłyszeli zarzuty związane z przestępstwami z art. 202 i 200 Kodeksu karnego.
W toku postępowania zatrzymano sześć osób, z czego wobec dwóch sąd zastosował tymczasowy areszt. Ustalono również siedem małoletnich ofiar, które były wykorzystywane zarówno do nagrań, jak i do bezpośrednich czynów seksualnych.
– W obu sprawach skierowano do sądu akty oskarżenia – poinformowała Oliwia Bożek-Michalec z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.
Jeden z oskarżonych, Michał J., miał dopuścić się także czynów pedofilskich wobec dwóch małoletnich, a Jackowi G. zarzucono inną czynność seksualną wobec dziecka poniżej 15. roku życia.
Akty oskarżenia trafiły do sądu 24 lutego oraz 20 marca 2025 roku.
Napisz komentarz
Komentarze