środa, 23 kwietnia 2025 04:46

Znęcał się nad żoną, dziećmi i teściową. Gdy wezwali policję próbował po pijaku uciec autem

Trzymiesięczny areszt - taki środek zapobiegawczy zastosował sąd w stosunku do 29-letniego mieszkańca powiatu łęczyńskiego. Mężczyzna znęcał się nad swoją żoną, jej małoletnimi dziećmi oraz teściową. Odpowie również za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania dwóch zakazów prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Znęcał się nad żoną, dziećmi i teściową. Gdy wezwali policję próbował po pijaku uciec autem

W ubiegły poniedziałek łęczyńscy policjanci zostali wezwani na interwencję domową do jednego z mieszkań na ternie powiatu. W trakcie dojazdu na wskazaną posesję zauważyli pojazd Alfa Romeo. Styl jazdy kierującego wskazywał, że może być nietrzeźwy. Jak się okazało autem kierował 29-letni mieszkaniec posesji, do której policjanci zostali wezwani na interwencję. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo wyszło na jaw, że ma dwa aktywne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w tym jeden dożywotni.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że 29-latek wszczął awanturę domową podczas której wyzywał domowników, groził im i rzucał przedmiotami. Policjanci zatrzymali agresora i przewieźli do policyjnej celi.

Jak ustalili policjanci mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną, a także psychicznie nad jej nad jej małoletnimi dziećmi. Ponadto znęcał się fizycznie i psychicznie nad nieporadną ze względu na wiek i stan psychiczny teściową. Podczas wszczynanych awantur wyzywał, poniżał, groził zabójstwem, popychał i uderzał żonę.

Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie 29-latkowi zarzutu znęcania się oraz zarzutu kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania dwóch zakazów prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze