Aktem oskarżenia objęto 13 osób, w tym 4 osoby zostały oskarżone o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przede wszystkim produkcją narkotyków. Oskarżeni produkowali narkotyki na zapleczu jednego z lokali gastronomicznych na terenie województwa podkarpackiego, przy czym 62-letni Roman B., właściciel lokalu w zakresie produkcji narkotyków ściśle współpracował z 36-letnim Maksymilianem S. i 40-letnim Przemysławem S. Stałym odbiorcą wyprodukowanych narkotyków był 23-letni Adrian B., który zakupił od Romana B. co najmniej 4 kg mefedronu.
Nadto w toku śledztwa w wyniku przeszukań u członków grupy przestępczej ujawniono prawie 3 kg substancji psychotropowej 4-CMC w postaci krystalicznej oraz 37 litrów w postaci płynnej, 15 kg substancji 2-bromo-4-chloropropiofenonu, z której można wytworzyć 12,2 kg 4-CMC. Zabezpieczono również 2,5 kg amfetaminy, 400 g marihuany, 277 g haszyszu i 76 g 4-MMC (mefedron).
Podczas przeszukania zabezpieczono sprzęt, substancje, odczynniki chemiczne oraz wyposażenie, które stanowiły kompletny zestaw umożliwiający otrzymywanie 4-CMC i 4-MMC zarówno w formie płynnej, jak i krystalicznej.
Wobec 4 oskarżonych: Romana B., Przemysława S., Maksymiliana S. oraz Adriana B. nadal jest stosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zagrożone jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Przestępstwo wytwarzania znacznych ilości narkotyków zagrożone jest karą grzywny i karą pozbawienia wolności do lat 15.
Romanowi B. przedstawiono także dodatkowe zarzuty w związku z posiadaniem bez wymaganego zezwolenia broni palnej, tj. rewolweru wytworzonego w wyniku samodziałowego przerobienia rewolweru alarmowego kal. 22 Long produkcji tureckiej oraz amunicji do broni palnej, jak również papierosów różnych marek z podrobionymi znakami towarowymi (40 000 sztuk).
Napisz komentarz
Komentarze