czwartek, 19 września 2024 21:32

Szabrownicy okradali garaż po powodzi. Po sygnale od mieszkańców policjanci zatrzymali złodziei

Powódź to ludzka tragedia, którą mogą wykorzystywać szabrownicy. Po informacji od świadków, dzięki szybkiej reakcji mundurowych z Komisariatu Policji w Głuchołazach zatrzymano 2 mężczyzn w wieku 30 i 41 lat, którzy ukradli mienie wartości około 14 tys. zł. Sprawcy muszą liczyć się z karą nawet do 5 lat więzienia.
Szabrownicy okradali garaż po powodzi. Po sygnale od mieszkańców policjanci zatrzymali złodziei

Powódź to ludzka tragedia, to wtedy dochodzi do zniszczenia dobytku, na który mieszkańcy zalanych terenów pracowali całe życie. Ten kryzys wykorzystują szabrownicy, którzy kradną mienie w zalanych miejscowościach.

18 września 2024 roku, około godziny 12:30 w Głuchołazach na teren jednej z posesji podjechał dostawczy volkswagen. Wysiadło z niego dwóch mężczyzn i z uszkodzonego w wyniku powodzi  garażu, wynosili opony i felgi, a następnie wkładali do dostawczego auta. Złodzieje samochodem wypełnionym łupami przejechali około 100 metrów i pozostawili go na poboczu drogi. Obserwujący to świadek zdarzenia zadzwonił do jednostki policji w Głuchołazach i poinformował o tym służbę dyżurną. Natychmiast pod wskazany adres podjechał patrol, który zabezpieczył znajdujący się tam pojazd. Policjanci tej jednostki przystąpili do działania. Gdy na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza i zabezpieczała pojazd oraz ślady kryminalistyczne, w teren ruszyli kryminalni i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 30 i 41 lat. Obaj byli zaskoczeni błyskawicznym działaniem policji i nie stawiali oporu. Zostali przewiezieni do jednostki policji gdzie wykonano z nimi czynności procesowe. Pokrzywdzony wycenił wartość skradzionego mienia na około 14 tys. zł. Mężczyźni muszą liczyć się z karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy świadkom za właściwą reakcję. Przypominamy, że każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku pamiętają o zachowaniu bezpieczeństwa zarówno swojego jak i osób postronnych. Obywatelskie ujęcie to przywilej, który wynika z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Należy natomiast pamiętać, że taką osobę niezwłocznie trzeba przekazać policji.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze