Prowadzone na szeroką skalę edukacja i profilaktyka seniorów przynoszą oczekiwane efekty. Tak można by podsumować wyjątkową czujność oraz bardzo odpowiedzialne zachowanie i postępowanie mieszkańca Rembertowa. Mężczyzna nie tylko nie dał się oszukać na 300 tysięc , ale też w ogromnej mierze przyczynił się i pomógł w zatrzymaniu podejrzanego. 32-latek usłyszał zarzut, na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt.
Mężczyzna, który kilka dni temu zatelefonował do komisariatu w Rembertowie był perfekcyjnie przygotowany i posiadał szeroką wiedzę. Był świadomy tego, czego przed chwilą doświadczył, wiedział prawie wszystko na temat oszustw dokonywanych metodą „na wnuczka, prokuratora, czy funkcjonariusza CBŚP”. Dlatego od razu zaalarmował Policję i zgłosił swój akces wzięcia udziału w prowokacji oraz prawdziwej policyjnej akcji, tak by funkcjonariusze mogli zatrzymać podejrzanego.
Z relacji zgłaszającego wynikało, że otrzymał telefon na numer stacjonarny, ktoś kto przedstawił się jako policjant zaalarmował, że pieniądze złożone na koncie w banku są zagrożone. Dlatego polecił wypłatę 300 tysięcy złotych i dostosowanie się do kolejnych dyspozycji.
Policjanci z komisariatu w Rembertowie od razu przystąpili do działania. Dokonali niezbędnych sprawdzeń i ustaleń. W sposób szczególny przygotowali samego zawiadamiającego, wszystko dokładnie i spokojnie objaśnili i zapewnili mu bezpieczeństwo.
Ścisła współpraca kryminalnych, dzielnicowych i patrolowców z komisariatu przy ulicy Plutonowych oraz samego zgłaszającego zaowocowała zatrzymaniem 32-latka w momencie, kiedy odebrał od pokrzywdzonego kopertę, w której zamiast spodziewanych prawie 500 tysięcy złotych były pocięte kartki papieru.
Śledczy zabezpieczyli wszystkie dowody, zgromadzili obszerny materiał, który następnie został przedłożony w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga-Południe. 32-latek usłyszał zarzut za oszustwo. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował tymczasowy areszt wobec podejrzanego.
Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.
Czujność i ogromne zaangażowanie, jakimi wykazał się pokrzywdzony zasługują na najwyższe uznanie. Policjanci, a szczególnie ci, którzy edukują w zakresie oszustw, i głównie tych dokonywanych na osobach starszych metodą „na wnuczka, policjanta czy funkcjonariusza CBSP” cieszą się bardzo z każdej udaremnionej próby wyłudzenia pieniędzy. W tym przypadku dodatkowo pokrzywdzony w znaczący sposób przyczynił się do zatrzymania sprawcy.
Napisz komentarz
Komentarze