Zielonogórscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową pod nadzorem Wydziału I Śledczego Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze prowadzą sprawę dotyczącą wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Przy udziale Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji KWP w Gorzowie Wlkp. , Nieetatowej Grupy Realizacyjnej i Wydziału Kryminalnego KMP w Zielonej Górze, do sprawy zatrzymanych zostało 5 osób. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował tymczasowo wszystkie osoby na 3 miesiące.

W dniu 15 listopada br. policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową KMP w Zielonej Górze wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego, Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego KWP w Gorzowie Wlkp. oraz Nieetatowej Grupy Realizacyjnej KMP zatrzymali w różnych miejscach Zielonej Góry 5 osób do sprawy prowadzonej w ramach śledztwa Wydziału I Śledczego Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, dotyczącego m.in. wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Materiał dowodowy w tej trudnej i wielowątkowej sprawie był gromadzony od kilku miesięcy, a to z kolei doprowadziło zabezpieczenia znacznych ilości narkotyków, środków odurzających i pieniędzy oraz zatrzymania 5 osób, w tym jednej kobiety. Wszystkie osoby zostały następnie aresztowane.

Dwie spośród pięciu osób zostały zatrzymane w jednej z galerii handlowych przez funkcjonariuszy pododdziału antyterrorystycznego. Byli to dwaj mężczyźni w wieku 23 i 34 lata. Przy zatrzymanych zabezpieczono około 20 000 tabletek ekstazy oraz pieniądze w kwocie 80 000 tys. złotych. Kolejną zatrzymaną osobą była 25-letnia kobieta. W samochodzie, którym jechała policjanci znaleźli ponad 2,5 tys. tabletek ekstazy oraz pieniądze w kwocie ponad 4100 Euro. Samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

W tym samym czasie, w innym miejscu Zielonej Góry, policjanci zatrzymali kolejną osobę – 35-letniego mężczyznę. W mieszkaniu, w którym przebywał policjanci znaleźli między innymi ponad 10 gramów amfetaminy, 100 listków LSD i pieniądze w kwocie 2000 zł. Ostatnią z zatrzymanych osób, był 22-latek. W jego mieszkaniu po przeszukaniu policjanci znaleźli środki odurzające i 6000 zł. w gotówce. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających to co najmniej 200 tys. zł.

Zatrzymani usłyszeli m.in. zarzuty: posiadania znacznych ilości środków odurzających, wprowadzania tych środków do obrotu lub udzielania ich innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Wszystkim osobom przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a jeden z mężczyzn, 34-latek usłyszał zarzut kierowania tą grupą. Za te przestępstwa Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto jeden z zatrzymanych mężczyzn ma przedstawiony także zarzut wewnątrzwspólnotowego nabycia środków odurzających, co wg. ustawy jest zagrożone karą co najmniej 3 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Wydziału I Śledczego Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Źródło: Lubuska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię