Wczoraj po południu na jednym z lublinieckich cmentarzy znaleziono granat. Osoby odwiedzające miejsca pochówku swoich bliskich musiały opuścić teren nekropolii. Ładunek zneutralizowali katowiccy antyterroryści.

Do zdarzenia doszło kilka minut przed 15.00 na cmentarzu przy ulicy Spokojnej w Lublińcu. Z dyżurnym lublinieckiej komendy skontaktował się mieszkaniec, który poinformował o znalezieniu przedmiotu przypominającego granat podczas wykonywania prac porządkowych na terenie cmentarza.

Na miejsce natychmiast udali się strażacy, strażnicy miejscy oraz policjanci z lublinieckiej grupy rozpoznania pirotechnicznego, którzy potwierdzili, że znaleziony przedmiot do granat z okresu II wojny światowej. Do czasu przyjazdu antyterrorystów z Katowic policjanci ewakuowali znajdujące się na terenie cmentarza osoby i zabezpieczyli miejsce zdarzenia uniemożliwiając wejście na teren nekropilii. Około 17.00 saperzy zneutralizowali ładunek i kilka minut przed 18.00 mieszkańcy mogli już odwiedzać i porządkować miejsca pochówku swoich bliskich.

Źródło: lubliniecka policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię