Dzisiaj rano na Rakowie agresywny pies w typie amstaff zagryzł mniejszego pieska. Ugryzł również jego właściciela i próbował zaatakować 2 inne spacerujące nieopodal psiaki. Dzięki szybkiej i stanowczej reakcji policjantów agresywne zwierzę zostało obezwładnione i trafiło do schroniska. Policjanci zwracają się do właściciela zwierzęcia oraz osób, które go znają o kontakt z Komisariatem VI Policji w Częstochowie pod numerem telefonu 47 858 16 11 lub najbliższą jednostką policji pod numerem 112.

Około godziny 8.15 dyżurny otrzymał informację o tym, że w Częstochowie przy ulicy Limanowskiego 41/43 biegający luzem pies w typie amstaffa zagryzł psa rasy york, który spacerował na smyczy ze swoim opiekunem. Agresywny pies ugryzł również właściciela małego psa w chwili, gdy chciał on ratować swojego pupila.

Gdy policjanci zjawili się na miejscu, amstaff stał przy zagryzionym psiaku, jednak po chwili zauważył dwa inne psy, które również spacerowały po osiedlu ze swoimi opiekunami i ruszył do kolejnego ataku. Policjanci pobiegli za agresywnym czworonogiem. Dzięki szybkiej reakcji i stanowczej postawie, policjanci obezwładnili czworonoga i przytrzymywali niespokojne zwierzę aż do chwili przybycia na miejsce pracowników ze schroniska.

W miejscu zdarzenia mundurowi rozpytali mieszkańców i świadków. Poczynione ustalenia nie przyczyniły się jednak do wytypowania opiekuna zwierzęcia, dlatego policjanci zwrócili się do osób, które wiedzą kto jest właścicielem lub opiekunem wskazanego na zdjęciu psa lub posiadają informację gdzie może przebywać o kontakt z komisariatem 6 lub najbliższą jednostką policji pod numerem 112.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię