Wczoraj przed godziną 22:00 na drodze krajowej nr 8, w powiecie ząbkowickim, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku zderzenia się trzech pojazdów zginął jeden z kierujących – 51-letni mężczyzna. Na miejscu zdarzenia długie godziny pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Droga była przez ten czas zablokowana, w związku z czym wyznaczono objazdy. Uważajmy! Na drodze panują zmienne i wymagające szczególnej uwagi warunki. Apelujemy do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów, wówczas wielu zdarzeń drogowych uda się uniknąć.

Wczoraj przed godziną 22:00 na drodze krajowej nr 8, w powiecie ząbkowickim, pomiędzy miejscowością Braszowice a Bardo doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, iż jadący samochodem marki Ford Focus (ambulans do transportu środków medycznych) 51–letni mężczyzna na skrzyżowaniu drogi z nieustalonych na tę chwilę przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w bok stojącego na pasie do lewoskrętu samochodu osobowego marki Chevrolet. Następnie ford przemieścił się i zderzył się czołowo z pojazdem ciężarowym marki MAN z naczepą, by ostatecznie zatrzymać się na barierkach energochłonnych.

W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący fordem, a podróżujący z nim pasażer został zabrany do szpitala. Do szpitala pojechało również dwóch mężczyzn podróżujących chevroletem, jednak po zaopatrzeniu medycznym zostali zwolnieni do domu.

Kierujący samochodem marki Chevrolet oraz kierujący pojazdem marki MAN zostali przebadani przez policjantów na zawartość alkoholu w organizmie. Byli trzeźwi. Dokładne okoliczności, przyczyny i przebieg tego tragicznego wypadku będą wyjaśniane przez prokuraturę i policję w toku prowadzonego dochodzenia. Na czas wykonywanych czynności droga krajowa nr 8 w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana. Zorganizowane zostały objazdy, o których informowali policjanci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię