Wczoraj ostrowieccy kryminalni zatrzymali 20–latka, podejrzewanego o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze przy nim oraz w jego mieszkaniu ujawnili i zabezpieczyli łącznie ponad 17 gramów marihuany. Za ten czyn ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego z ostrowieckiej komendy podejrzewali, że 20–letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego może posiadać narkotyki. Wczoraj wieczorem stróże prawa napotkali go na jednej z ulic miasta. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać, lecz po chwili został zatrzymany.

Przypuszczenia kryminalnych potwierdziły się. 20-latek w kieszeni spodni posiadał osiem zawiniątek z zawartością suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana, w ilości ponad 7 gramów. Po zatrzymaniu mężczyzny, policjanci dokonali przeszukania w jego zamieszkaniu. Tam dodatkowo ujawnili plastikowe pudełko z zawartością marihuany w ilości ponad 10 gramów.

Zabezpieczyli także kruszarkę do suszu, elektroniczną wagę oraz metalową fajkę. 20–latek trafił do policyjnej celi. Dzisiaj usłyszy zarzuty posiadania narkotyków, a śledczy będą ustalać w jaki sposób wszedł w ich posiadanie. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Świętokrzyska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię