Około 20 strzałów oddali policjanci w kierunku ściganego samochodu. To jednak nie powstrzymało jego kierowcy. Udało mu się ominąć nieoznakowany radiowóz i odjechać. Nagranie całej akcji właśnie pojawiło się w sieci.

Do tego zdarzenia doszło doszło 7 lutego w Gdańsku. Kulminacyjny moment pościgu zarejestrowała kamera w samochodzie kierowcy, który niczego nieświadomy wyjechał na przeciw pościgowi. Uciekinier nie był w stanie go wyminąć, jednocześnie drogę odwrotu zablokował mu radiowóz, z którego wyskoczyło dwóch uzbrojonych policjantów. Widząc, że mężczyzna nie ma zamiaru się zatrzymać, tajniacy postanowili przestrzelić opony w mazdzie, oddając około 20 strzałów. Na niewiele się to zdało, uciekinier wyminął radiowóz i odjechał. Policjanci nie kontynuowali pościgu, ponieważ uszkodzenia w ich aucie na to nie pozwalały.

– Wykorzystanie broni było zasadne, policjanci przestrzelili w aucie opony, ale kierowca był tak zdesperowany, że mimo to uciekł. Funkcjonariusze nie mogli ruszyć w dalszy pościg, bo wcześniej uszkodził im radiowóz – skomentowała w polsatnews.pl st. asp. Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Sprawa ma już ciąg dalszy. Policjanci dziś nad ranem zatrzymali 43- letniego mieszkańca Gdańska, który 7 lutego nie zatrzymał się do kontroli drogowej, staranował radiowóz, próbował potrącić policjanta i uciekł z miejsca przestępstwa. Poza radiowozem mężczyzna w trakcie ucieczki uszkodził także inne zaparkowane na ulicy pojazdy. Kryminalni znali tożsamość tego mężczyzny, znali go z wcześniejszych interwencji związanych z przestępczością narkotykową. Widzieli również o tym, że mężczyzna ma orzeczony przez sąd zakaz kierowania samochodami.

Gdańsk – wiadomości kryminale

Policjanci jeszcze tego samego dnia odnaleźli porzucony przez podejrzewanego mężczyznę samochód. Technik zabezpieczył w nim ślady, które zostały poddane analizie. Kryminalni zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringów, weryfikowali zdobyte przez siebie informacje, rozmawiali z osobami, które miały wiedzę na temat poszukiwanego mężczyzny. Policjanci sprawdzili wiele miejsc, w których mógł przebywać 43-latek. Mężczyzna ukrywał się, często zmieniał miejsce swojego pobytu.

Kryminalni z komendy miejskiej dzięki swojej pracy zdobyli informację o tym, że poszukiwany przez nich 43-latek porusza się samochodem marki Ford. Policjanci ustalili, gdzie przebywa mężczyzna i dziś około godziny 4 nad ranem, policjanci zauważyli go, gdy wsiada do samochodu i odjeżdża w kierunku ulicy Słowackiego. Policjanci dali mu sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Mężczyzna nie reagował na ich polecenia i zaczął uciekać. 43-latek podczas ucieczki łamał przepisy drogowe, przejeżdżał przez skrzyżowania na czerwonym świetle, w pewnym momencie nie zapanował nad samochodem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w drzewo.

Policjanci udzielili mu pomocy, mężczyzna został przewieziony do szpitala, a po opatrzeniu został osadzony w policyjnej celi do dyspozycji prokuratora.

Mężczyzna może usłyszeć zarzut czynnej napaści na policjanta, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz zniszczenia mienia. Za te przestępstwa grozi mu 12 lat więzienia.

Policjanci cały czas wykonują czynności do tej sprawy, m.in. zabezpieczyli auto mężczyzny, trwają przeszukania. Analizowane są zabezpieczone ślady.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię