Dolnośląscy policjanci znów na tropie przestępców z biznesu narkotykowego. W przeciągu zaledwie 2 dni funkcjonariusze na terenie naszego województwa zabezpieczyli ponad 6 kg środków zakazanych ustawą i 130 krzewów konopi indyjskich, które nie trafią na czarny rynek. We Wrocławiu i Oleśnicy odkryli nielegalne plantacje tych roślin, a w Trzebnicy w jednym z mieszkań ujawnili spore ilości różnych narkotyków. Zatrzymano dwie osoby, które decyzją sądu trafiły do aresztu. Nadal poszukiwany jest plantator nielegalnych krzewów z Wrocławia. Sprawcom grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni na terenie Dolnego Śląska nieprzerwanie prowadzą akcje mające na celu wyeliminowanie przestępców zajmujących się biznesem narkotykowym. W przeciągu zaledwie 2 ostatnich dni funkcjonariusze udaremnili dwie plantacje konopi indyjskich oraz zabezpieczyli ponad 6 kg różnych narkotyków.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z komendy miejskiej we Wrocławiu prowadząc czynności operacyjne, zlokalizowali miejsce, w którym założona została nielegalna plantacja. Kryminalni ujawnili blisko 50 krzewów konopi, znajdujących się w różnych fazach wzrostu. Największe z nich sięgały 100 centymetrów. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, a zwłaszcza dążą do ustalenia osoby odpowiedzialnej za założenie i prowadzenie tej uprawy.

W Trzebnicy natomiast doszło do zaskakującego zatrzymania mężczyzny. Policjanci mając podejrzenie posiadania środków odurzających, weszli do jednego z mieszkań na terenie gminy. Ilość zabezpieczonych narkotyków okazała się imponująca. Większość środków odurzających 33-latek przechowywał w skrzynce narzędziowej. Dodatkowe porcje znajdowały się w butelce owiniętej taśmą, w taki sposób aby nikt nie zobaczył jaka jest jej zawartość oraz w tzw. „śniadaniówce”. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 1 kg amfetaminy, 0,5 kg marihuany oraz 41 gramów ecstasy. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany.

Policjanci z Twardogóry zatrzymali 32-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o związek z przestępczością narkotykową. W trakcie sprawdzania jego posesji, kryminalni ujawnili wewnątrz budynku mieszkalnego w specjalnie przygotowanych namiotach plantację krzewów konopi indyjskich. Namioty wyposażone były w specjalistyczny sprzęt wykorzystywany przy uprawie. Łącznie zabezpieczono 80 krzewów nielegalnych roślin w różnych fazach wzrostu. Ujawniono również prawie 4,5 kg gotowego suszu roślinnego. Zatrzymany również trafił do tymczasowego aresztu.

Wszystkim sprawcom tych przestępczych procederów może grozić 3, 10, a nawet 12 lat pozbawienia wolności. Decyzje podejmie sąd, przed którym będą odpowiadać za popełnione czyny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię