Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali trzech nielegalnych migrantów oraz osoby, które miały odwieźć je od granicy państwa. Organizatorzy nielegalnej migracji zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

22 lutego br. podczas działań związanych z ochroną granicy państwowej,  funkcjonariusze NOSG z Placówki SG w Hrubieszowie, zatrzymali w rejonie miejscowości Ślipcze, w powiecie hrubieszowskim, trzech ob. Algierii, którzy nielegalnie przekroczyli granicę państwową z Ukrainy do Polski, przepływając wpław rzekę graniczną Bug.

Jeszcze tego samego dnia, również w miejscowości Ślipcze, zatrzymano dwie kolejne osoby – też obywateli Algierii. Mężczyźni wypożyczonym w Niemczech autem podjechali pod granicę i oczekiwali na imigrantów. Jak ustalili funkcjonariusze, to organizatorzy przerzutu, których zadaniem było odebranie nielegalnych migrantów i przetransportowanie ich w głąb Europy.

Zatrzymani imigranci przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy RP, zeznali że powodem była chęć przedostania się do Europy Zachodniej w celu podjęcia pracy. Przedstawiono im zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy i przekazano stronie Ukraińskiej w ramach umowy o readmisji.

Natomiast pozostałym dwóm obcokrajowcom postawiono zarzuty organizowania nielegalnego przekroczenia granicy państwowej.  Wobec zatrzymanych Sąd Rejonowy w Hrubieszowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W działaniach wymierzonych przeciwko migracji brały udział również Graniczne Służby Ukrainy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię