archiwum

89-letni mieszkaniec powiatu bialskiego stracił ponad 100 tysięcy złotych w wyniku oszustwa telefonicznego. Kobieta, która zadzwoniła do niego, podawała się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Przekonała starszego mężczyznę, aby przekazał jej gotówkę, którą miał w domu, twierdząc, że w ten sposób uchroni swoje oszczędności przed kradzieżą.

Wczoraj przed południem 89-letni mieszkaniec powiatu bialskiego został oszukany przez kobietę podającą się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Kobieta przekonała seniora, że jego oszczędności są zagrożone kradzieżą i że powinien przekazać je policji w ramach prowokacji mającej na celu zatrzymanie złodziei.

Aby potwierdzić swoją tożsamość, oszustka poprosiła 89-latka o wykonanie połączenia na numer 997 lub 112, nie rozłączając jednak trwającego połączenia. Niestety, mężczyzna postąpił zgodnie z poleceniem i uzyskał fałszywe potwierdzenie od rzekomych policjanta i prokuratora.

W wyniku tego, senior zgodził się przekazać swoje oszczędności. Zostawił banknoty w reklamówce pod jednym z przydrożnych krzyży, zgodnie z instrukcjami oszustki. Dopiero po całym zdarzeniu 89-latek zaczął mieć podejrzenia i zgłosił sprawę na policję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię