Wczoraj po godzinie 14:30 dyżurny łukowskiej komendy Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło na ul. Piłsudskiego w Łukowie.

Mundurowi na miejscu ustalili, że kierujący pojazdem marki Aixan, 85-latek z gminy Łuków uderzył w tył samochodu marki Opel Corsa, którym kierował 52-letni mieszkaniec z Łukowa. Kierujący oplem corsą zatrzymał się przed przejściem, by przepuścić poruszające się tam osoby piesze. Na szczęście przechodzące wówczas przez jezdnie piesze nie zostały uderzone przez auto. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał kierowca z pojazdu marki Aixan i z miejsca wypadku został przewieziony do szpitala. Po badaniach okazało się, że są to niegroźne obrażenia – jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dodatkowo policjanci ustalili, że 85-latek nie posiada i nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Zgodnie z obowiązującymi przepisami do kierowania takimi samochodami jak uczestniczący w zdarzeniu Aixan wymagane jest prawo jazdy co najmniej kategorii AM.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu. Nagranie publikujemy ku przestrodze, aby pokazać, że chwila nieuwagi na drodze może doprowadzić do tragedii.

Wkrótce 85-latek z gminy Łuków odpowie za spowodowanie kolizji i kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień.

Źródło: lubelska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię