Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku w Jeziorzanach. 82-latek cofając jeepem uderzył w jadące BMW a następnie z impetem wjechał w rowerzystki. Najprawdopodobniej po zderzeniu z samochodem pomylił pedał gazu z hamulcem. Łączny bilans wykonanego przez 82-latka manewru cofania to 2 potrącone rowerzystki 5 uszkodzonych samochodów i zniszczony słupek. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło kilka dni temu w centrum Jeziorzan. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 82-letni kierujący jeepem, wycofując pojazd z parkingu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z prawidłowo jadącym w kierunku Przytoczna pojazdem m-ki BMW z przyczepką. W następstwie tego zdarzenia jeep jeszcze przyspieszył obracając się na ulicy. Uderzył w jadące ulicą w kierunku Michowa rowerzystki, a w dalszej kolejności w słupek znaku drogowego i zaparkowane pojazdy.

Na szczęście w 3 uszkodzonych na parkingu samochodach nie było żadnych osób. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że wszyscy kierujący biorący udział w tym zdarzeniu byli trzeźwi. Rowerzystki, mieszkanki gminy Jeziorzany w wieku 74 i 20 lat zostały przetransportowane do szpitala.

Źródło: Lubelska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię