Na zdecydowanie inny finał znajomości z 42-letnią mieszkanką powiatu zawierciańskiego bez wątpienia liczył 82-letni wojkowiczanin. Poznana za pośrednictwem ogłoszenia towarzyskiego kobieta odwiedziła kilkakrotnie poszukującego bratniej duszy mężczyznę. Jednak jej ostatnia wizyta w mieszkaniu nowego znajomego, w maju br. zakończyła się szybko urwaniem kontaktu. Jak się okazało kobieta skradła z mieszkania 82-latka 37 tys. złotych, po czym „zapadła się pod ziemię”.

Na początku roku 82-letni mieszkaniec Wojkowic nawiązał kontakt za pośrednictwem ogłoszenia towarzyskiego z 42-letnią kobietą. Nowa znajomość szybko zaowocowała kilkoma spotkaniami w mieszkaniu samotnego mężczyzny.

Poznana kobieta bardzo szybko zdobyła zaufanie wojkowiczanina, które pomogło zrealizować jej złodziejski plan. Mając wiedzę gdzie starszy mężczyzna chowa pieniądze postanowiła go okraść. Jej łupem padły oszczędności w kwocie 37 tysięcy złotych. Po kradzieży w połowie maja tego roku, kobieta zerwała kontakt ze znajomym „zapadając się pod ziemię”.

Prowadzący sprawę wojkowiccy stróże prawa ostatecznie wpadli na trop nie mającej stałego miejsca zamieszkania kobiety. 42-latka zatrzymana została w miniony czwartek na terenie jednej z miejscowości w powiecie zawierciańskim. Policjanci odzyskali znaczną część skradzionych pieniędzy. Dalszym losem kobiety zajmie się teraz prokurator i sąd. Grozi jej 5 lat więzienia.

Źródło: śląska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię