Do niecodziennego i zarazem bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj na autostradzie A1. Kierowca osobowej toyoty podróżował swoim autem w kierunku Torunia, jadąc pod prąd. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Badanie alkomatem wykazało, że 79-latek był trzeźwy. Za spowodowanie realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zatrzymali kierowcy jego prawo jazdy.

Wczoraj kilka minut po godzinie 16:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim prawie w tym samym czasie, otrzymał kilka zgłoszeń o kierowcy osobowej toyoty, który podróżował pod prąd autostradą A1. Z informacji przekazanych przez innych uczestników ruchu drogowego wynikało, że toyota porusza się prawym pasem ruchu w kierunku Torunia, na części autostrady, po której ruch pojazdów odbywa się w kierunku Gdańska. Kontynuowanie tej niebezpiecznej jazdy udaremnili pracownicy autostrady. Auto zostało zatrzymane przy jednej z bram awaryjnych autostrady. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 79-letni kierowca tego auta był trzeźwy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy mieszkaniec powiatu chełmińskiego, na węźle Kopytkowo, podczas dojeżdżania do bramek autostrady, zawrócił i kontynuował jazdę w stronę Torunia, poruszając się „kontra” ruchu.

Z uwagi na spowodowanie realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. O zdarzeniu funkcjonariusze powiadomili córkę 79-latka, która zaopiekowała się ojcem oraz zabezpieczyła jego auto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię