archiwum

Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi S., oskarżonemu o popełnienie podwójnego zabójstwa w październiku minionego roku.

W toku śledztwa ustalono, że 78-letni Krzysztof S., zamieszkiwał z żoną Darią S. (31 lat) w mieszkaniu wspólnych znajomych – Adriana Ł. i Wiesława J. Krzysztof podejrzewał żonę o bliską relację z Adrianem Ł. (52 lata) i zapowiadał znajomym, że może dopuścić się przestępstwa z tego powodu.

Do makabrycznej zbrodni doszło 15 października 2022 r. Po spożyciu alkoholu z kolegą i dowiedzeniu się, że Daria S. i Adrian Ł. spędzają razem czas poza mieszkaniem, Krzysztof S. udał się do domu. Po przybyciu zaatakował Adriana Ł. siekierą, zadając mu śmiertelne rany. Następnie zaatakował żonę, którą zabił za pomocą siekiery i noża. Po zbrodni umył narzędzia i posprzątał mieszkanie. Gdy wrócił Wiesław J., Krzysztof S. kazał mu wrócić za dwie godziny. Następnie oskarżony zgłosił się na policję, twierdząc, że znalazł ciała swojej żony i współlokatora.

Dowody zgromadzone w śledztwie, w tym zeznania świadków, pozwoliły zakwestionować twierdzenia Krzysztofa S. i doprowadziły do jego zatrzymania. Początkowo zaprzeczał zarzutom, ale później przyznał się do sprawstwa i opisał okoliczności zbrodni. Biegli psychiatrzy nie stwierdzili podstaw do kwestionowania jego poczytalności w chwili przestępstwa.

Za popełnione przestępstwa Krzysztofowi S. grozi kara od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, kara 25 lat pozbawienia wolności lub nawet dożywotnie pozbawienie wolności. Sprawą zajmie się Sąd Okręgowy w Opolu, a oskarżony oczekuje na rozprawę w areszcie.

1 KOMENTARZ

  1. Działał pod wpływem emocji, zawiasy mu dać – przecie to polska jest gdzie za gram trawy idziesz siedzieć a za mord dostajesz upomnienie 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię