Niespełna 3 promile alkoholu w organizmie miał 21-letni kierowca audi, zatrzymany wczoraj przez policjantów drogówki. Nie dosyć, że mieszkaniec gminy Chojnice jechał nietrzeźwy, to spowodował kolizję drogową z piaskarką i złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz 21-latek za popełnione przestępstwa oraz popełnione wykroczenia odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 22:00 dyżurny chojnickiej komendy policji został poinformowany przez świadka zdarzenia, że na jednej z ulic w Chojnicach doszło do zderzenia samochodu osobowego z piaskarką. Natychmiast we wskazane miejsce został skierowany patrol policjantów z ruchu drogowego, którzy po przyjeździe zastali w audi zakleszczonego mężczyznę. Od niego czuć było alkohol. 21-latek został przewieziony do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący audi jadąc w kierunku centrum miasta nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył prawidłowo jadącej piaskarki.

Po zbadaniu stanu trzeźwości 21-latka w szpitalu okazało się, że miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Została od niego również zabezpieczona krew do badań.

Ponadto w trakcie czynności wyszło na jaw, że mieszkaniec gminy Chojnice złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a także jego auto nie posiadało aktualnych badań technicznych. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od tego pojazdu. O losie mężczyzny zdecyduje teraz prokurator i sąd. Za kierowanie po pijanemu i złamanie sądowego zakazu grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Źródło: pomorska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię