64-letni kierowca na „zebrze” wyprzedził policyjny radiowóz. Mundurowi z drogówki zatrzymali kierującego i ukarali go mandatem w wysokości 1500 złotych. Za to wykroczenie drogowe kierowca otrzymał także 10 punktów karnych.

Nowe przepisy Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym dają się odczuć finansowo w kieszeni sprawców wykroczeń drogowych. To właśnie miało skłonić piratów drogowych do przestrzegania obowiązujących przepisów, co z kolei ma mieć przełożenie na bezpieczeństwo innych użytkowników dróg. Każdego dnia mogą przekonać się o tym kierowcy, którzy zostaną przyłapani przez policjantów na łamaniu przepisów.

Wysoki mandat będzie musiał zapłacić 64-letni kierowca skody, który w Siemianowicach Śląskich w obrębie przejścia dla pieszych wyprzedził policyjny radiowóz. Jest to szczególnie niebezpieczny manewr, który mógł doprowadzić do tragicznego w skutkach zdarzenia. Policjanci z drogówki zatrzymali kierującego osobówką mężczyznę i wypisali mu mandat na kwotę 1500 złotych. Za to wykroczenie otrzymał także 10 punktów karnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię