Hajnowscy policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 63-latka jechała peugeotem od prawej do lewej krawędzi jezdni. Tłumaczyła policjantom, że auto jest stare i trudno utrzymać prosty tor jazdy. Okazało się, że kierująca miała półtora promila alkoholu w organizmie. Zgodnie z Kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Wczoraj, po 14 mundurowi zauważyli peugeota, który poruszał się całą szerokością jezdni na drodze wojewódzkiej 689. Siedząca za kierownicą kobieta tłumaczyła policjantom, że auto jest już stare i dlatego trudno jej utrzymać prosty tor jazdy. Podczas rozmowy funkcjonariusze wyczuli od 63-latki woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta miała prawie półtora promila alkoholu w organizmie. Mieszkanka powiatu hajnowskiego od razu straciła prawo jazdy. Dodatkowo, mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny peugeota z uwagi na jego stan techniczny.

Piraci drogowi – wiadomości kryminalne

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek i zachowanie zgodne z prawem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię