archiwum

Pomimo wielu ostrzeżeń, ludzie chcąc szybko i łatwo zarobić, padają ofiarami internetowych oszustów. W ubiegłym tygodniu mieszkaniec Poznania stracił ponad 250 tys. złotych. Został oszukany chcąc zainwestować pieniądze w kryptowaluty. Poznańscy policjanci apelują – pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w sieci inwestując swoje oszczędności!

2 lutego br. policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Nowe Miasto przyjęli zawiadomienie od mężczyzny, który został oszukany na ponad 250 tys. złotych.

W okresie od sierpnia do listopada 2021 r. oszuści będąc w stałym kontakcie z pokrzywdzonym doprowadzili go do niekorzystanego rozporządzenia pieniędzmi wprowadzając go w błąd, co do dokonanych w jego imieniu inwestycji w kryptowaluty. Ponadto przestępcy zaciągnęli pożyczkę bankową na jego konto, bez wiedzy i zgody pokrzywdzonego na łączna kwotę 58 tys. złotych. Mężczyzna zorientował się, że został oszukany dopiero w momencie, kiedy otrzymał informacje z placówki bankowej z terminem ratalnej płatności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię