Zlikwidowana uprawa konopi innych niż włókniste, zabezpieczona marihuana, sprzęt służący do dystrybucji środków odurzających oraz zatrzymana jedna osoba to wynik ostatnich działań policjantów ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową. Plantacja znajdowała się w powiecie otwockim, a jej 56-letni właściciel już usłyszał zarzuty w prokuraturze. Może mu grozić kara co najmniej 3 lat więzienia.

Na trop nielegalnego procederu, jaki prowadzony był na terenie powiatu otwockiego wpadli stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową. Wszystko wskazywało na to, że w budynku mieszkalnym może znajdować się plantacja konopi innych niż włókniste.

Na terenie posesji policjanci zatrzymali 56-letniego obywatela Chin. Okazało się, że mężczyzna doglądał znajdującej się tam uprawy. Na parterze w budynku ujawniono około 250 krzewów konopi, lampy z odbłyśnikami, służące do naświetlania roślin, instalację elektryczną i nawadniającą, odżywki dla roślin oraz worki z ziemią.

W kolejnych pomieszczeniach znajdowały się młode krzewy konopi przygotowane do przesadzenia w większe doniczki. Cała plantacja wyposażona została w profesjonalne oświetlenie oraz filtry pochłaniające zapach.

Sprzęt został w całości zdemontowany i zabezpieczony przez śledczych. Policjanci łącznie zabezpieczyli 859 krzew konopi innych niż włókniste, wagi elektroniczne oraz przejęli także blisko 4 kilogramy marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to blisko 950 tys. złotych.

Po zebraniu materiału w tej sprawie policjanci doprowadzili mężczyznę do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty. 56-latek jest podejrzany o uprawę krzewów konopi innych niż włókniste , z których można wytworzyć znaczną ilość środków odurzających oraz posiadanie narkotyków. Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię