archiwum

Do krasnostawskiej komendy zgłosiła się kobieta, która na stałe mieszka i pracuje w Niemczech. Ze złożonego przez nią zawiadomienia wynika, że padła ofiarą internetowego oszusta podającego się za Francuza. 55-latka straciła 40 tysięcy złotych. Policja apeluje o zachowanie najwyższej czujności podczas kontaktów z nieznajomymi, a zwłaszcza z osobami poznanymi ,,w sieci”.

Wczoraj do krasnostawskiej policji zgłosiła się 55-letnia mieszkanka gminy Izbica. Kobieta na stałe pracuje w Niemczech. Tam za pomocą portalu społecznościowego poznała mężczyznę, który podawał się za Francuza. Podczas trwającej kilka miesięcy znajomości przelała nieznajomemu łączną kwotę 40 tysięcy złotych. Oszust wyzyskiwał kobietę tłumacząc, że ma problemy życiowe i pilnie potrzebuje gotówki.

Sprawą zajęli się policjanci, którzy apelują o zachowanie wysoko idącej czujności, rozsądku i ostrożności w kontaktach nieznajomymi, a zwłaszcza z osobami, które poznajemy  w Internecie. Pamiętajmy, że oszuści wymyślają coraz to nowsze sposoby, żeby nas oszukać. Grają na naszych uczuciach i słabościach. Nigdy nie przekazujmy bezmyślnie naszych kosztowności i nie podawajmy kodów dostępu do naszych bankowości czy kodów zabezpieczających do kart.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię