Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali 51-latka, który przez internet składał propozycje seksualne 13-latce. Zatrzymany wczoraj mężczyzna umówił się z małoletnią i przyjechał na spotkanie do Katowic z Wielkopolski. Dzisiaj usłyszy prokuratorskie zarzuty składania propozycji seksualnych małoletniej poniżej 15 roku życia.

Kryminalni z rudzkiej komendy zostali powiadomiony przez jednego z internautów, że koresponduje z mężczyzną, który może być pedofilem. Mężczyzna myśląc, że rozmawia z 13-letnią rudzianką zaczął składać jej propozycje obcowania płciowego oraz poddania się innej czynności seksualnej. Usiłował też umówić się ze swoim małoletnim rozmówcą.

Młody internauta powiadomił o całej sytuacji policjantów. Od tego momentu korespondencja była pod ich nadzorem. W efekcie kilka dni temu doszło do konkretnej propozycji i umówienia się w Katowicach. 51-latek przyjechał z wielkopolski i czekał na dziewczynkę na katowickim dworcu. Jednak zamiast dziecka na spotkanie przyszli policjanci. Mężczyzna nie krył zaskoczenia, gdy okazało się, że jest zatrzymany. W reklamówce, którą miał przy sobie znaleziono akcesoria erotyczne.

Śledczy zlecili wielkopolskim policjantom przeszukanie mieszkania zatrzymanego, w którym zabezpieczono komputer, dyski twarde, pamięci przenośne i płyty cd z treściami erotycznymi. Konieczne będzie teraz sprawdzenie, czy na zabezpieczonych nośnikach znajdują się treści pedofilskie. 51-latek usłyszy dziś prokuratorskie zarzuty prezentowania treści pornograficznych i składania propozycji seksualnych małoletniej poniżej 15 roku życia.

Źródło: Śląska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię