archiwum

Kryminalni z komendy miejskiej dwa dni po zdarzeniu ustalili i zatrzymali mężczyzn podejrzanych o pobicie 44-latka. Podejrzani mieli wyłamać drzwi mieszkania i bić po całym ciele pokrzywdzonego przedmiotem przypominającym metalową rurę. 44-latek wskutek pobicia doznał rozległych obrażeń ciała. Dwaj napastnicy już usłyszeli zarzuty. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

O pobiciu 44-latka dyżurny komendy miejskiej został powiadomiony 12 stycznia br. chwilę po godz. 10:00. Z zawiadomienia wynikało, że do mieszkania pokrzywdzonego miało siłowo wtargnąć trzech mężczyzn. Napastnicy najpierw uszkodzili drzwi, a potem używając przedmiotu przypominającego metalową rurę, mieli bić po całym ciele 44-latka. Po wszystkim uciekli z mieszkania. W wyniku pobicia pokrzywdzony doznał licznych obrażeń wymagających hospitalizacji. Załoga karetki pogotowia przewiozła go do szpitala.

Kryminalni z Opola, którzy zajęli się sprawą zabezpieczyli ślady, ustalili dokładny rysopis sprawców i przebieg całego zdarzenia. Rozpoczęli typowanie sprawców. Jeszcze tego samego dnia ustalili osoby mogące mieć związek z pobiciem. Trzej mieszkańcy Opola zostali zatrzymani 14 stycznia.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuraturze na wystąpienie z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 22 i 27-latka. Sąd Rejonowy w Opolu przychylił się do wniosku i zastosował wobec tych podejrzanych areszt na 3 miesiące. Obaj działali w warunkach recydywy, dlatego grozi im do 7,5 roku więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię