Do aresztu trafił 40-letni mieszkaniec gminy Kurów, u którego kryminalni znaleźli blisko 2 kilogramy suszu konopi innych niż włókniste. Za uprawę krzaków konopi innych niż włókniste oraz wytworzenie z nich znacznej ilości środka odurzającego mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Wczoraj puławski sąd, na wniosek policji i prokuratury aresztował na trzy miesiące 40-letniego mieszkańca gminy Kurów. Mężczyzna usłyszał zarzut uprawy konopi innych niż włókniste oraz wytworzenia z nich znacznej ilości środka odurzającego. Do zatrzymania mężczyzny oraz ujawnienia środków odurzających doszło w tym tygodniu na terenie gminy Kurów.

Puławscy kryminalni, zajmujący się przestępczością narkotykową, ujawnili i zabezpieczyli blisko dwa kilogramy suszu. Badanie wykazało, że zabezpieczona substancja to susz konopi innych niż włókniste, czyli marihuana. 40-latek został zatrzymany, trafił do policyjnego aresztu. Po przedstawieniu mu zarzutów i przesłuchaniu go w charakterze podejrzanego, policjanci skierowali do prokuratury wniosek o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Prokurator, a następnie sąd przychylili się do wniosku policji i 40-letni mieszkaniec gminy Kurów został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za uprawę konopi innych niż włókniste oraz wytworzenie z nich znacznej ilości środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię