Ilustracja/archiwum

37-letnia kobieta w Polsce zlekceważyła obowiązujące przepisy i przez cztery lata była aż 16 razy zatrzymywana przez policjantów za kierowanie pojazdem bez uprawnień.

W środę (29.03) około godziny 8.30 na ulicy Lubelskiej w Radomiu, policjantki radomskiej drogówki prowadziły kontrolę prędkości pojazdów poruszających się tą ulicą. Zatrzymały do kontroli kierującą oplem, która przekroczyła dozwoloną prędkość o 26 km/h. Jednak to wykroczenie było tylko początkiem jej problemów z prawem.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kierująca nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami, a w latach 2017-2021 była karana aż 16 razy za kierowanie pojazdami pomimo braku uprawnień. Co więcej, niespełna miesiąc temu zakończył się jej sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Funkcjonariuszki wystosowały wniosek o ukaranie 37-latki za popełnione wykroczenia. Teraz kobieta ponownie stanie przed sądem, aby odpowiedzieć za swoje lekceważące podejście do obowiązujących przepisów. W związku z powtarzalnością swojego zachowania, istnieje ryzyko, że kobieta może spotkać się z bardziej surowymi konsekwencjami, takimi jak grzywny, wyższe kary czy nawet ograniczenie wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię