Ilustracja/archiwum.

W trakcie kontroli pojazdu policjanci ujawnili na podłokietniku biały proszek. Sam kierowca przyznał, że to mefedron. Jego pobudzone zachowanie w trakcie jazdy i kontroli sugerowało, że może on być pod działaniem środków odurzających, dlatego została pobrana mu krew do badań w tym kierunku.

Policjanci zatrzymali (02.10.2022r.) do kontroli drogowej osobową skodę w okolicach miejscowości Bajtkowo. Niepokój policjantów wzbudził fakt, że kierowca tego pojazdu jechał niestabilnie, nerwowo hamował oraz gwałtownie zjeżdżał na pobocze. Zachowanie 31-letniego kierowcy w trakcie kontroli również było niespokojne i impulsywne. W pojeździe jechała także 16-letnia znajoma mężczyzny. W trakcie kontroli policjanci ujawnili biały proszek rozsypany na podłokietniku i małą wagę elektroniczną, na której także była ta substancja. Sam kierowca przyznał, że to mefedron.

Został zatrzymany, a substancja zabezpieczona do dalszych badań. Mężczyźnie została pobrana krew do badań na zawartość substancji odurzających. Jeśli okaże się, że kierował pod ich wpływem grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię