150 krzaków konopi, blisko 2 kilogramy gotowej marihuany oraz profesjonalny sprzęt służący do jej uprawy zabezpieczyli kluczborscy i opolscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Policjanci do sprawy zatrzymali 24-letniego mieszkańca Opola, który w Kluczborku w domu zorganizował plantację konopi indyjskich. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące posiadania oraz uprawy środków odurzających. Za takie przestępstwa ustawa przewiduje karę do 10 lat więzienia.

Pod koniec listopada 2021 r., policjanci z wydziału kryminalnego KWP w Opolu wspólnie z kluczborskimi policjantami zajmującymi się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali 24-letniego mieszkańca Opola. Mężczyzna w domu na terenie Kluczborka zorganizował plantacje konopi indyjskich.

W wyniku podjętych działań funkcjonariusze znaleźli 150 krzaków konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu, dodatkowo policjanci zabezpieczyli blisko 2 kilogramy gotowego już suszu marihuany. Nielegalna uprawa znajdowała się w domu jednorodzinnym w specjalnie przygotowanym do tego pomieszczeniu, które było wyposażone w urządzenia sterujące ogrzewaniem, oświetleniem i wentylacją. Mężczyzna kontrował wszelkie parametry potrzebne do należytego wzrostu roślin.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia zatrzymanemu zarzutów nielegalnej uprawy konopi indyjskich, posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz posiadania urządzeń do ich wytwarzania. Sąd w przypadku 24-latka zadecydował o tymczasowym aresztowaniu. Uprawa konopi innych niż włókniste, z których można uzyskać znaczne ilości narkotyków, zagrożona jest karą do 10 lat więzienia.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię