Policjanci w rawskiej komendy zatrzymali dwie osoby w wieku 15 i 24 lat, które wykorzystując chwilową nieuwagę weszli na prywatną imprezę i z damskiej torebki zabrali ponad 700 złotych. Obaj sprawcy zostali zatrzymani. Jeden z nich próbował przekupić policjantów. 15-latek odpowie przed sądem do spraw nieletnich, a 24-latek spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie.

Do zdarzenia doszło 7 maja 2022 roku na terenie powiatu rawskiego. Na jedną z prywatnych imprez okolicznościowych weszło dwóch mężczyzn, którzy wykorzystując chwilową nieuwagę bawiących się gości z damskiej torebki zabrali ponad 700 złotych. Kiedy uczestnicy zabawy zauważyli „nieproszonych gości” natychmiast ogłosili alarm. 15-latka ujął przejeżdżający świadek, drugiego zatrzymali policjanci. 24-latek początkowo twierdził, że nie ma nic wspólnego z kradzieżą, ale kiedy funkcjonariusze znaleźli schowane przy nim pieniądze, przyznał się do wszystkiego. Twierdził, że wypił zbyt dużą ilość alkoholu i dlatego nie panował nad sobą. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu.

Podczas zatrzymania, proponował mundurowym pieniądze w zamian za wypuszczenie na wolność. 15-latek odpowie za swój czyn przed sądem do spraw nieletnich, a drugiemu mężczyźnie za kradzież i usiłowanie przekupienia policjanta grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 24-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię