Ostródzcy policjanci zakończyli postępowanie w sprawie oszustwa. 24-latek podejrzany jest o wyłudzenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych blisko 7 tysięcy złotych. Mężczyzna nie zawiadomił ZUS-u o tym, że przerwał naukę i dalej pobierał rentę rodzinną. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności może grozić 24-latkowi, który w okresie od lutego do sierpnia 2016 roku bezprawnie pobierał z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych rentę rodzinną.

Renta rodzinna przysługuje dzieciom ubezpieczonej osoby zmarłej do ukończenia 16 roku życia,  a także po osiągnięciu tego wieku do ukończenia 25 lat ale pod warunkiem, że kontynuują naukę. 24-latek podejmując pracę przerwał naukę i nie zawiadomił o tym ZUS-u, dalej pobierając rentę. W ten sposób młody człowiek wyłudził z państwowej instytucji  blisko 7.000 złotych.

Po zebraniu materiału dowodowego na początku sierpnia br. 24-letniemu mieszkańcowi Ostródy funkcjonariusze przedstawili zarzut oszustwa. Teraz ze swojego postępowania młody mężczyzna będzie tłumaczył się w sądzie.

Źródło: policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię