Mieszkaniec powiatu chojnickiego stracił łącznie blisko 150 tysięcy złotych chcąc zainwestować w fundusze inwestycyjne. Mężczyzna na jednym z portali randkowych został zaczepiony przez mieszkankę Malezji, z którą nawiązał bliską znajomość przez Internet. Kobieta, kiedy wzbudziła zaufanie młodego mężczyzny poinformowała go, że jej ojciec jest organizatorem funduszy inwestycyjnych, na których można szybko zwiększyć swoje oszczędności. Kobieta instruowała 23-latka jak zainstalować różnego rodzaju aplikacje i oprogramowania, a on postępował według poleceń swojej nowej znajomej z Internetu. Apelujemy o rozsądek i przemyślane decyzje przy lokowaniu oszczędności.

Do chojnickiej komendy zgłosił się 23-letni mieszkaniec powiatu chojnickiego, który oświadczył, że został oszukany przy dokonywaniu inwestycji na rzekomych funduszach inwestycyjnych. Pokrzywdzony posiadał konto na jednym z portali randkowych, gdzie został zaczepiony przez rzekomą obywatelkę Malezji. Kobieta w trakcie internetowej znajomości zdobyła zaufanie pokrzywdzonego, któremu zaproponowała inwestowanie w fundusze inwestycyjne, które prowadzi jej ojciec w Singapurze. 23-latek zaufał swojej znajomej i po wyrażeniu chęci powiększenia nie tylko swoich oszczędności postępował zgodnie z poleceniami swojej nowej wirtualnej znajomej.

Mężczyzna zainstalował oprogramowania na komputerze oraz przelewał w ciągu dwóch miesięcy pieniądze na wskazane konto. 23-latek postępował zgodnie z instrukcjami i dokonał przelewów na blisko 150 tysięcy złotych. Środki te miały być wykorzystane przez analityków, którzy mieli obracać pieniędzmi i pomnażać dochody. Po dwóch miesiącach, kiedy zainwestował pieniądze zarówno swoje oraz pożyczone od znajomych, na koncie miał już pokaźną sumę pieniędzy, za którą miał jeszcze opłacić podatek, który opłacił, żeby móc wypłacić zarobioną gotówkę. Niestety po ostatnim przelewie konto to zostało zablokowane, a wszystkie pieniądze z tego konta zniknęły. Wtedy dopiero zorientował się, że padł ofiarą oszustwa o czym poinformował policjantów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię