archiwum

Metamfetaminę oraz marihuanę znaleźli w miniony piątek przy dwóch 22-letnich mieszkańcach Starego Zdroju policjanci zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy. Jeden z młodych mężczyzn odpowie dodatkowo za usiłowanie wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej w kwocie stu złotych za odstąpienie przez nich od czynności służbowych. Mundurowi banknot zabezpieczyli do sprawy, która swój finał będzie miała w sądzie.

Podczas wieczornego patrolu mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przed godziną 19:00 udali się w rejon dzielnicy Stary Zdroju, gdzie w jednym z budynków zastali dwóch 22-latków. Jako że mieli podejrzenie, iż są on w posiadaniu narkotyków przystąpili do przeszukania, znajdując przy pierwszym z młodych wałbrzyszan marihuanę, a przy drugim metamfetaminę.

Na tym nie skończyły się jednak problemy drugiego z mężczyzn. W pewnym momencie zaproponował on, że zapłaci policjantom sto złotych, jeżeli ci zapomną o sprawie i puszczą go wolno. Funkcjonariuszom nie pozostało nic innego jak zabezpieczyć gotówkę do postępowania karnego.

Obaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty. Pierwszy 22-latek posiadania środków odurzających, a drugi środków psychotropowych oraz usiłowania wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom publicznym. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię