Ilustracja.

Wyzywanie czy szarpanie – to niestety była codzienność w jednej z rodzin w Iławie. Kobieta jednak stwierdziła, że ma dość, kiedy to po raz kolejny córka zaczęła się awanturować. Funkcjonariusze zatrzymali 20-latkę i wszczęli procedurę Niebieskiej karty.

We wtorek (09.08.2022r.) iławscy policjanci zostali poinformowani o znęcaniu się nad rodziną. Zgłaszająca oświadczyła, że od dłuższego czasu jej 20-letnia córka znęca się psychicznie, a także fizycznie nad nią, babcią a także siostrą i młodszym bratem. Dodała, że codziennie wszczyna awantury, w trakcie których wyzywa domowników, szarpie, popycha, wykręca ręce, a także pluje w twarz. W związku z agresywnym zachowaniem, kobieta została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze wdrożyli w rodzinie procedurę Niebieskiej Karty i przyjęli zawiadomienie o przestępstwie. W związku z powyższym policjanci złożyli również wniosek do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec 20-latki.

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię