Policjanci z komisariatu na gdańskim Przymorzu zatrzymali 20-latkę podejrzewaną o kradzież rozbójniczą, do której doszło na terenie jednego z gdańskich supermarketów. Kobieta, uciekając z ukradzionym alkoholem, szarpała się z ochroniarzem i odpychała go, a następnie uciekła, porzucając na miejscu przestępstwa swoją torebkę, w której był jej dowód osobisty i kradziona whisky. Dziś 20-latka zostanie doprowadzona do prokuratury na przesłuchanie z wnioskiem o zastosowanie wobec niej środka zapobiegawczego. Grozi jej kara do 10 lat więzienia.

W piątek po południu policjanci z komisariatu przy ul. Obrońców Wybrzeża odebrali zgłoszenie, że w jednym z supermarketów na Przymorzu doszło do kradzieży rozbójniczej. Kobieta ukradł dwie butelki whisky warte prawie 180 zł, a następnie wyszła ze sklepu. Za złodziejką ruszył ochroniarz. Podczas ucieczki sprawczyni chcąc utrzymać się w posiadaniu ukradzionego alkoholu, zaczęła szarpać się z pokrzywdzonym i go odpychać. Ostatecznie napastniczka uciekła, porzucając torebkę, w której był jej dowód osobisty i kradziony alkohol. Policjanci od razu po otrzymaniu zgłoszenia pojechali na miejsce przestępstwa, zabezpieczyli przedmioty należące do kobiety oraz przeanalizowali zapis z kamer monitoringu.

Następnego dnia w jednym z mieszkań w Nowym Porcie funkcjonariusze zatrzymali 20-letniego gdańszczankę, podejrzewaną o to przestępstwo. Zatrzymana trafiła do policyjnego aresztu. Dziś zostanie doprowadzona do prokuratury na przesłuchanie, z wnioskiem o zastosowanie wobec niej środka zapobiegawczego. Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat więzienia.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię