Kryminalni z komisariatu Policji w Gdyni Karwinach zatrzymali 20–letniego mieszkańca Gdyni podejrzewanego o zniszczenie krzyża będącego częścią Epitafium Smoleńskiego znajdującego się przy jednym z kościołów w Gdyni Karwinach. Zatrzymany usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa za, które grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy z soboty na niedzielę dyżurny Komisariatu Policji w Gdyni Karwinach uzyskał informacje, że przy jednym z kościołów na terenie Gdyni Karwin został uszkodzony krzyż będący częścią Epitafium Smoleńskiego. Z przekazanych informacji wynikało, że nieznany sprawca wyrwał metalowy krzyż przytwierdzony do ściany kościoła po czy porzucił go nieopodal miejsca, w którym pierwotnie się znajdował.

Nad wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia i zatrzymaniem sprawcy przestępstwa pracowali kryminalni z komisariatu policji w Gdyni Karwinach. Zebrane przez nich informacje i poczynione ustalenia doprowadziły do zatrzymania 20 – letniego mieszkańca Gdyni podejrzewanego o to przestępstwo.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty zniszczenia mienia i obrazy uczuć religijnych, za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie był wcześniej karany.

Źródło: Pomorska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię