Nocne działania policjantów ze skierniewickiej komendy zakończyły się odzyskaniem skradzionego pojazdu kolekcjonerskiego oraz zapobiegnięciem kradzieży kolejnego samochodu osobowego. Sprawca 20-letni mieszkaniec powiatu łowickiego odpowie za kradzież z włamaniem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

25 lutego 2021 roku nad ranem policjanci zwrócili uwagę na jadący z naprzeciwka samochód osobowy. Kiedy zawrócili za nim kierowca przyspieszył, a następnie porzucił pojazd z włączonym silnikiem i uciekł. Wewnątrz pozostały narzędzia, odzież oraz telefon. Policjanci powiązali pojazd z kradzieżą samochodu kolekcjonerskiego oraz próbą kradzieży drugiego samochodu osobowego z terenu Skierniewic.

Dzięki intensywnej pracy policjanci jeszcze tego samego dnia dotarli na posesję w powiecie łódzkim-wschodnim, gdzie znajdował się skradziony pojazd kolekcjonerski marki Łada o wartości 30 000 złotych. W wyniku przeszukania z pomocą policjantów z Koluszek, oprócz skradzionego pojazdu ujawniono też narkotyki. Funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby. Dwudziestolatek usłyszał zarzuty związane z kradzieżami pojazdów a także posiadania środków odurzających.

Drugi z zatrzymanych mężczyzn 38-letni mieszkaniec powiatu łódzkiego-wschodniego usłyszał zarzut paserstwa. Sąd Rejonowy w Skierniewicach tymczasowo zaaresztował na 3 miesiące sprawcę kradzieży. Mężczyzna miał już problemy z prawem i był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię