Ilustracja.

Policjanci z dębickiej komendy zatrzymali 19-latkę, która zaatakowała nożem inną kobietę i następnie odjechała. Incydent miał miejsce w piątek w miejscowości Zawada. Sprawczyni usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd zadecydował, że spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie. W przypadku skazania grozi jej kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W piątek, około godziny 6:30, dyżurny dębickiej komendy otrzymał zgłoszenie o rannej kobiecie w miejscowości Zawada. Jej obrażenia miały być wynikiem ataku ze strony innej kobiety. Z relacji zgłaszającego wynikało, że gdy wiózł ranną do szpitala, napastniczka ścigała ich samochodem, ale odjechała na widok radiowozu. Policjanci ustalili, że 39-letnia obywatelka Ukrainy została zaatakowana nożem przez 19-letnią mieszkankę Szufnarowej.

Atak miał miejsce na parkingu, gdy pokrzywdzona wraz ze znajomym z pracy zamierzała odjechać. 19-latka podeszła do auta, otworzyła drzwi od strony pasażerki i zaatakowała 39-latkę nożem. Podczas szamotaniny, napastniczka zraniła ofiarę w nogę.

Na miejsce zdarzenia skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Policjanci ustalili miejsce pobytu 19-latki i zatrzymali ją tego samego dnia rano w Strzyżowie dzięki funkcjonariuszom tamtejszej komendy.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na postawienie 19-latce zarzutu usiłowania zabójstwa. Sąd Rejonowy w Dębicy zastosował wobec niej tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa grozi jej kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię