Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie 19-latka z Włodawy, która wczoraj podczas brawurowej jazdy w strefie ruchu straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w elewację budynku supermarketu. Okazało się, że nie miała uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

W czwartek, 18 maja przed północą podczas patrolowania ulic Włodawy policjanci zauważyli uszkodzoną elewację supermarketu. Po przejrzeniu zapisu z monitoringu miejskiego ustalili przebieg zdarzenia i udali się do właściciela auta. W jednym z mieszkań we Włodawie policjanci zastali 19-latkę, która przyznała się, iż to ona kierowała autem SsangYong. Oświadczyła, iż na parkingu przy markecie „driftowała”, w wyniku czego uderzyła w elewację budynku uszkadzając ją. Razem z nią w aucie była koleżanka, którą zabrała na przejażdżkę. Następnie odjechały z miejsca.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało, że ma ona ponad promil alkoholu w wdychanym powietrzu. 19-latce pobrano krew do badań retrospekcyjnych. Kobiecie nie zatrzymano prawa jazdy, bo w ogóle nie posiadała uprawnień do kierowania samochodem.

Teraz poczeka na wyrok sądu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, a za kolizję drogową i brak prawa jazdy wysoka grzywna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię