Policjanci z zielonogórskiej drogówki prowadzą na terenie miasta działania, podczas których kontrolują samochody ,,nauki jazdy”. Podczas pierwszego dnia działań mundurowi zatrzymali kursanta, który miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów za wcześniejszą jazdę po alkoholu.

Policjanci ruchu drogowego co pewien czas organizują działania mające na celu kontrolowanie samochodów, w których szkolą się przyszli kierujący. Konieczność posiadania stosownych dokumentów, aktualne badania techniczne, obowiązkowe wyposażenie czy sprawne oświetlenie zewnętrzne pojazdu to obok stanu trzeźwości zarówno instruktora jak i kursanta, ważne elementy, które mają wpływ na późniejsze zachowanie, kulturę na drodze i przestrzeganie przepisów przez przyszłego kierowcę.

Jeszcze kilka miesięcy temu, policjanci mieli sporo zastrzeżeń, ale ostatnio uwag jest coraz mniej, dlatego zaskoczeniem dla policjantów było to, co ustalili po sprawdzeniu dokumentów jednego z kursantów. Okazało się, że kursant, który brał udział w kursie, aby zdobyć prawo jazdy ma już orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Podczas legitymowania, po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że 18-letni kursant, pomimo, że nie ma jeszcze uprawnień do kierowania, miał już orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów na pół roku za wcześniejszą jazdę po alkoholu. Zaskoczenia nie krył także instruktor, gdy się o tym dowiedział.

Zakaz prowadzenie pojazdów 18-latek miał wydany do stycznia 2018 roku. 18-letni mężczyzna odpowie za naruszenie sądowego zakazu, co jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie sąd.

Źródło: Lubuska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię